تبلیغات
بیانیه های دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان - نامه ی سرگشاده ی مجمع دانشجویان عدالت خواه به ریاست دانشگاه ولی عصر(عج)

امام سید علی خامنه ای:عدالت خواهی، لُبِِِِّ انتظار ما از دانشجویان است.

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نامه ی سرگشاده ی مجمع دانشجویان عدالت خواه به ریاست دانشگاه ولی عصر(عج)


بسمه تعالی

ریاست محترم دانشگاه

جناب پروفسور دهقان

سلام علیکم

ما برآن شدیم تا نه  در قالب نامه های مرسوم، بلکه تنها به زبان درد دل جوانانی حقیقت جو، دلسوز، زخم زبان شنیده وبی مهری دیده با پدری مهربان سخن گوییم.همه نیک می دانیم که برعهده گرفتن پست در جمهوری اسلامی وادا کردن حقِ "شهید داده ها" و"مستضعفین" و "رنج کشیده ها" بیش از تبریک، نیازمند دعای خیر و یاری مخلصانه است.
ولی با این وجود توفیق خدمت به اهل علم در چنین نظامی را به شما تبریک  گفته و یاری دهنده ی شما در مسیر تحقق آرمان های علمی انقلاب هستیم.
مجمع  دانشجویان عدالتخواه تغییر ریاست دانشگاه را مناسب و لازم می دانست زیرا معتقد است نگاه های "خشک مقدسی" و "حزبی- سیاسی" مانع پیشرفت کشور است.باید سلیقه های مختلف در مدیریت دانشگاه نقش داشته باشند چرا که این سلیقه ها در چارچوب انقلاب اسلامی قرار دارند و یکه تازی یک "سلیقه ی خاص" ، بزرگترین ظلم به حرکت روبه پیشرفت دانشگاه است.
مجمع دانشجویان عدالتخواه همانگونه که شناخته شده است مجموعه ای است با "صراحت" که درموضع گیری و اقداماتش به دنبال منافع حزبی - سیاسی نیست ومنافق گونه با سلیقه های مختلف برخورد نمی کند و کاملا با صراحت وصداقت حقایقِ گفتنی را بر زبان می آورد.
برخلاف تفکرات رایج، که لب ریز از سیاسی بازی وحزبی گری و قشری گری هستند، مجمع  رفتار خود را بر اندیشه های اسلام ناب تطبیق می دهد.اپوزیسیون در اندیشه اسلامی نه وجود دارد و نه معنا.پس باید به مدیران کمک  کرد وهمه باید تمام تلاششان را برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی بکار گیرند واز نیرنگ بازی وسعی در جهت کارشکنی بپرهیزند.
جناب پروفسور دهقان، الحمدلله شما فردی متدین، متواضع ، پرکار وچهره ای مقبول هستید لذا بر طبق اندیشه ی علوی و برای نصیحت و خیرخواهی حاکمان یادآوری میکنیم:

- ضروری ترین موضع در پذیرش مسئولیت زمامداری، "خود اصلاحی" است. بی گمان حاکمیت صالح آنگاه تحقق می یابد که حداقل، مدیران ارشد - در همه بخش ها - صالح باشند وتمایلات نفسانی وجاه طلبی در آنان یا نباشد یا مراقبت و کنترل شود تا این خصلت ها وحالات به حوزه مدیریت آنان سرایت نکند.
مدیران صالح باید جهت گیری روشن داشته باشند وخیر خواهانه عمل کنند یعنی:
رفتار، برنامه ریزی ها و تصمیم هایشان در جهتی واحد(خیر جامعه واحیای احکام خدا واقامه ی عدل که سعادت انسان در آنهاست)باشد.
امیرالمومنین علی (ع) همواره بر چگونگی رفتار کارگزاران خود متذکر بود و این جملات در کلام ایشان است که:"املک هواک"(هوای نفس خود را حفظ کن!) و "خف علی نفسک الغرور"(برخود از دنیای فریبنده بیمناک ونگران باش!)

وسفارشات اخلاقی تربیتی چون:
- تذهیب نفس حاکم
- رعایت تقوی از سوی حاکم
- ضرورت رفتار متواضعانه
- دوری کردن از بزرگی فروشی وستایش طلبی
- کنار گداشتن همه نزدیکان ،فرزندان و نور چشمان از حوزه قدرت و مدیریت و مشاغل حکومتی
- در میان گداشتن مسائل مردم با مردم با صراحت و صداقت کامل  و روشنی تمام
- نگاه کردن به مسلمان وغیر مسلمان با چشم خدمت گزاری
- محفوظ نگاه داشتن کرامتهای انسانی
وبسیاری دیگر از این آموزه ها، که همگی شواهد محکمیست بر توجه بنیادین اسلام به موضوع مهم اخلاق حاکمیت.

صحبت های حضرت عالی ونماینده وزیردرجلسه ی معارفه بسیارامیدوارکننده بود تا روزنه های امیدِ "خروج دانشگاه از وضعیت خفقان و پادگانی اش بردانشگاهیان گشوده شود" وبتوانند در یک محیط علمی - که آزاد اندیشی از الزامات آن است - نفس بکشند بدون آنکه تنفس شان زیر چکمه های "خشک مقدسی" و "دیکتاتور منشی" و "تجددنگری سکولاریسم عملی" به شماره بیفتد و دیگر کسی به جرم حرف زدن و یا نشر اندیشه اش توبیخ نشود، قلمش شکسته و دهانش بسته نشود.
ما محیط دانشگاه را اسلامی میخواهیم. محیطی که در آن حقوق یک مجموعه دانشجویی ضایع نشود و نشریه ها با تعصبات مدیریتی توقیف نشوند.محیطی که در آن ابتدایی ترین حقوق برای منتقدان محفوظ باشد و پشت میزنشینان در مقام خدایی حکم نکنند.
ما دانشگاه را اسلامی میخواهیم تا حق دانشجوی مظلوم و غریب و تنها، صرفا به دلیل آنکه سازمان یا شخصی پشت او نبود پایمال نشود.
مسیری که دانشگاه باید طی کند مسیر "اسلامی شدن دانشگاه" است. تنها اسلام است که جوابگوی عطش فطری بشر است. دانشجویان و دانشگاهیان نیز تشنه ی اسلام ناب محمدی (ص)اند نه اسلام خشک مقدسی، تنگ نظرانه ومتحجرانه یا متجددانه و التقاطی.
ما تشنه همه اسلام هستیم چون"دین، همه ی دین است".
آنها که دانشگاهیان را به اسلام منهای حقوقشان دعوت می کنند فهمی از اسلام ندارند.
و آن ها که دین را در همه ی امور، سطحی می بینند حقیقتا بزرگترین مانع در برابر اسلامی شدن دانشگاه هستند.مگر می شود افراد را به رعایت احکامی از اسلام فراخواند در حالی که بدیهی ترین و ابتدایی ترین حقوق اسلامی افراد نادیده گرفته می شود؟!مگر می شود مسائل را بدون "دوراندیشی" و بدون دیدنِ علتِ آن حل نمود؟!مگر می شود معضلات عصر حاضر را فقط با سرکوب کردنِ معلول ها حل نمود!
مطمئنا نگریستن با هر نگاهی غیر از نگاه اسلام ناب محمدی(ص) - نگاهی همه جانبه و بدون گزینش - دانشگاه ومدیریت آن را در مسیری غلط قرار خواهد داد.
یکی از رسالت های حقیقت گرایانه حکومت اسلامی، "رشد دادن مردم" و "اعتلای عقلانیت" آنهاست.هیچ کس حق ندارد در یک نظام حقیقت گرا، مانع فهم مردم شود یا با سوءاستفاده از ناآگاهی مردم حکمرانی کند و این مساله در مدیریت فضای علمی دانشگاه - آن هم دانشگاهی که باید به "دانشگاه اسلامی تمدن ساز" تبدیل شود - اهمیت ویژه ای دارد.
باید تلاش کنیم به سمتی برویم که جامعه ای آگاه داشته باشیم و بدیهیست که در این مسیر، مرگبارترین ضربات را مدیران محافظه کاری که فقط دغدغه ی حفظ مسندشان را دارند بر پیکر دانشگاه وارد می سازند.
فضای مرده ی دانشگاه نیازمند ورود افرادی توانمند، در مدیریت بخشهایی است که به صورت مستقیم با دانشجویان مرتبط اند و اهمیت این مساله در فضای مدیریت شده ای که دانشگاه را با کاغذ بازی، پر از کانون ها وتفکرات مختلف نشان می دهد دو چندان می شود.
در این سال ها دانشجویان در این دانشگاه، افراد بی جانی بودند که حتی مجال یک آه کشیدن راهم نداشتند.متأسفانه نقد و پرسشگری در جامعه ی ما یک ضد ارزش است در حالی که مصائب ما به عدم پرسشگری آحاد مردم بازمیگردد.اگر یک جامعه ی نقاد و عاقل و پرسشگر نگاه خود را به آنچه در کتاب و سنت آمده متوجه می ساخت اکنون شاهد ایرانی آبادتر بودیم.اما بسی افسوس که برخی از مسئولان (مورد سوال واقع شوندگان)، سوال و نقد را هرگز برنمی تابند.
و صد تاسف که همراهی عده ی معدودی از دانشجویان با چنین مسئولانی درتشدید این فضا بسیار مؤثر بوده، به حدی که با کوچکترین تحرک و نقدی، شدیدترین برخورد با دانشجو صورت می گرفت و تاسف اعظم این است که تمام این بی عدالتی ها را پشت نقابی از دین، انقلاب،امام و ولایت مرتکب می شدند.
ولی بر همگان واضح است که این رفتارهای ظالمانه با صراط مستقیم قابل جمع نیست.

ما امیدواریم با توجه به دعوت رهبر انقلاب به "نوفهمی"  و "نواندیشی" شاهد برداشتن گام هایی واقعی برای رسیدن به این مهم باشیم که البته از الزامات آن، هدایت جامعه به سوی آزاداندیشی و آزادی بیان است.

 

با آرزوی ظهور عدالت گستر گیتی
و آخر الدعوانا الحمدلله رب العالمین

"مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان"
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : نامه ها 

---
سه شنبه 4 آذر 1393 12:58 ب.ظ
از خشک مقدس قبلیا چه برداشتی دارید؟!
بسیجی
شنبه 10 آبان 1393 01:48 ق.ظ
سلام علیکم
من امیدوارم با نگاهی ک شما عدالتخواهان دارید،وضع دانشگاه بهتر بشه.
اگه کمکی بود در خدمتیم.........یا حق......
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : علیکم السلام
انشاالله...
بزرگوارید.
دانشجو
یکشنبه 4 آبان 1393 09:03 ق.ظ
عدالت نما به این معنی است که تظاهر به عدات میکنید در واقعیت اینطور نیست و شما خواهان عدالت نیستید در ضمن اگر راهتان و نیتان درست بود این همه مخالف نداشتید.جا داره اینجا یه نکته یاداوری کنم ظاهر انسان باطن او را میسازد شما مثلا ی بچه شیعه به خیال خودتان عدالتخواه هستید این وضع ظاهری شما و قیافه تان که لینطور نشان نمیدهد
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : تظاهر برای رسیدن به یک سری منافع مادیه...
چطور عدالتخواهانی رو که بارها تحت فشارهای امنیتی قرار گرفتن و در مواردی حتی به زندان اوین افتادن رو متهم به تظاهر برای منافع مادی میکنید؟!چطور کسایی رو که برای احیاء احکام اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی از تمام دنیاشون گذشتن رو مورد تهمت قرار میدید؟!
دوست عزیز ، روایت داریم که:"تهمت از زنای با مادر بد تره"...می دونی یعنی چی؟!
یعنی آدمی که تهمت می زنه، روز قیامت در حالی محشور میشه که امیدش به رحمت خدا کمتر از کسیه که با مادرش زنا کرده...یعنی در روز قیامت غضبی که خدا نسبت به این فرد داره از غضبی که به اون زناکار داره بیشتره...پس شما را به خدا کمی فکر کنید...
از طرفی چطور کسایی که مزدور نهادها و سازمان ها هستن همچین تهمت هایی رو به مجموعه ی آزاده و انقلابی عدالت خواهان می زنن؟!
میگید "چون که ما مخالفان بسیاری داریم پس حتما راه و نیتمان نادرست است(!!!)"...میگید مخالفان بسیاری داریم!!!...اگر این استدلال مضحک - که حتی صحت هم نداره - رو بپذیریم در این صورت حقانیت تمام انبیا و ائمه زیر سوال میره...پیامبر در دورانی که تنها بودن و سعی می کردن اندیشه های ناب اسلام رو تبیین کنن و مردم رو هدایت بکنن، هر روز کتک میخوردن، به حدی که روایت شده "خون از بدن ایشون جاری می شد"...هر روز فحش های رکیک می شنیدن و هر روز "دیوانه" و "مجنون" خطاب می شدن و سال ها تنها و مظلوم بودن...سالهای زیادی بود که اکثریت مردم با ایشون مخالف بودن.(پس استدلال شما نتیجه ای جز ردِ حقانیتِ انبیاء و ائمه معصوممون نداره!!!)
چطور با چنین استدلال های کودکانه ای دم از شیعه بودن خودتون می زنید؟!
"ظاهر انسان، باطن او را می سازد؟!"...از کی تا حالا شما منبع حدیث و روایت شدید؟!
وضع ظاهر؟!
شما در ابتدا میگید ما متظاهریم و در آخر میگید که وضع ظاهرمون مثل مواجب بگیرها و مزدورهای سازمانها نیست؟!
تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید...بالاخره ما متظاهر هستیم یا نیستیم...بالاخره ما ظاهرمون رو برای تظاهر، اسلامی کردیم یا نه؟!
دوست عزیز چشم هات رو باز کن...بسیجی بودن و مجاهد بودن به قیافه نیست بلکه به اندیشه ها و تفکریه که آدم داره...بسیجی یک نظام فکریه و نه ریش و پشم...
محتوای نظام فکری یک بسیجی دقیقا از "تفکر انقلاب اسلامی" و "امام خمینی" و "امام خامنه ای" سرچشمه میگیره؟!
شما چقدر با این تفکر ارتباط گرفتید؟!
شما رو به خدا، کمی فکر کنید...عمر آدم چیزی نیست که بخواهیم با احساسات احمقانه بگذرونیمش!!!کمی به دنبال شکل دادن "نظام فکری" خودتون باشید و اینقدر به بیراهه نرید...
شما یا استدلال نمیکنید و صرفا تهمت میزنید و یا وقتی هم که استدلال میکنید اینقدر استدلال ها سطح پایینه که حقیقتا آدم متاثر میشه از اینکه بچه بسیجیِ این مملکت اینقدر از نظر فکری ضعیفه...
شما رو به خدا بیایید و از منابع فکری انقلاب بهره ببرید...مبادا به جای "اندیشه های انقلاب اسلامی" به یک "ظاهر بسیجی" اکتفا کنید و تمام عمرتون به بطالت و حماقت بگذره...
بیایید و به جای ظواهر بسیجی به تفکر بسیجی مسلح بشید...
همه ی این متن رو نوشتم به امید اینکه برادر یا خواهر دینیم رو به راهی شایسته دعوت کنم.
باشد که رستگار شویم...
دانشجو
شنبه 3 آبان 1393 12:38 ب.ظ
سلام
شما همتون عدالت نما هستید نه عدالت خواه متن بیانه یجور مغالطه کاری است به ظاهر دم از عدالت میزنید ولی نیت تان و راهتان درست نیست
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : اگر منظورتون از "عدالت نما" یه چیزی مثل "قطب نما"ست باید عرض کنیم که بله...ما سعی می کنیم عدالت نما باشیم...
انشاالله.

ضمنا باز هم از بیان مغالطه هایی که ادعا میکنید، سر باز زدید و این ناخودآگاه باعث میشه آدم فکر کنه شما صرفا برای تخریب مجمع این حرف ها رو می زنید...لطفا مصداق بیارید و از طفره رفتن خودداری کنید.

مساله ی آخر اینکه شما چطور میتونید نیت انسان ها رو بفهمید؟!
چرا کمی فکر نمیکنید؟!
راه عدالت خواهی، راه قرآنه، راه انبیاست، راه اسلامه(لیقوم الناس بالقسط)...نمیخواهید یک درصد احتمال بدید که شاید راه شماست که بیراهه است؟!
از شهید چمران بشنو...
شهید چمران:
روزگار درازی بود که هر انقلابی را مقدس می شمردم اما تجربه، درس بزرگ و تلخی به من داد که اسلحه، کشتار، انقلاب و حتی شهادت به خودی خود نباید مورد احترام و تقدیس قرار گیرد، بلکه آنچه مهم است "انسانیت"، "فداکاری در راه آرمان انسانها"، گغلبه بر خودخواهی" و "غرور" و "مصالح پست مادی" و "ایمان به ارزشهای الهی" است.
برای شادی روح این شهیدِ عدالتخواهِ مجاهدِ وارسته صلوات بفرستید.
دانشجو
شنبه 3 آبان 1393 08:22 ق.ظ
آن زمان اقای احمدی نژاد بر راس امور بودن آقایان اصول گرا در همه پست هابودن حتی بدون تخصص وزیر و مدیرکل بودن شما کجا بودین؟؟؟؟
آن زمان که مدیریت دانشگاه یه کارشناس فرهنگی با شش ماه سابقه کاری را کارمند نمونه معرفی می کرد و من دانشجو بدترین نوع رفتارها رو از این اقا در کانون های فرهنگی دیدم و به مدیر گفتم و فرمودن ایشون بچه مسلمان است از همه بهتره (چون از همه ریاکار تر است و پیراهنش رو شلوارش است)شما کجا بودید؟
ان زمان که نماینده شهرمان اقای دکتر آذین چشمش را بر روی تمام واقعیت ها می بست و از عملکرد غلط دکتر اجمدی نژاد دفاع می کرد شما کجا بودید؟
آن روز که ارزش پول ملی ما به یک چهارم رسید چرا فریاد نزدید؟
چگونه باور کنیم "مجمع دانشجویان عدالتخواه همانگونه که شناخته شده است مجموعه ای است با "صراحت" که درموضع گیری و اقداماتش به دنبال منافع حزبی - سیاسی نیست ومنافق گونه با سلیقه های مختلف برخورد نمی کند و کاملا با صراحت وصداقت حقایقِ گفتنی را بر زبان می آورد."؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
آیا غیر از این است که امروز بزرگان شما از پست و مقامی وامانده اند شما یاد مولا علی افتادید؟؟؟؟؟
و هزاران چرا دیگر
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : نقد دولت ها (چه اصولگرا و چه اصلاح طلب) یک ضرورته اما این چیزی که شما نوشتید بیشتر شبیه بغض و کینه از رئیس جمهور سابقه!!!همونطور که حامیان اصولگرایی، از رئیس جمهور های اصلاح طلب با بغض و کینه انتقاد میکنن شما هم دارید با بغض و کینه انتقاد میکنید.

منظور ما از اینکه منافق گونه برخورد نمیکنیم دقیقا اینه که این بغض و کینه رو نداریم و امروز نقاط مثبت و منفی برای احمدی نژاد میبینیم همانطور که دیروز می دیدیم و امروز برای آقای روحانی نقاط مثبت و منفی میبینیم همانطور که دیروز میدیدیم.نفاق یعنی دورویی و اینکه آدم امروز خودش رو منتصب به یک جریان بدونه و فردا(با تغییر شرایط) به یک جریان دیگه و الحمدالله مجمع دانشجویان عدالت خواه از روز اول تکلیف خودش رو با جناح ها مشخص کرد و اعلام استقلال فکری کرد.


در رابطه با عملکرد مجمع دانشجویان عدالت خواه هم باید عرض کنیم که بنا به اینکه هیچ کدوم از ما امام زمان نیستیم و ادعاش رو هم نداشتیم، طبیعتا هنوز دچار قصورات و نقص ها و کم کاری هایی هستیم و این هم در یک مجموعه ی انسان های عادی مسئله ای طبیعی و بدیهیه!
اما این رو هم توجه داشته باشید که جریان عدالتخواهی، یک جریان آرمانیه و همیشه آرمان ها رو بدون تسامح مطالبه کرده و مواضعش در این دهه نشان دهنده ی همین امره، در دولت احمدی نژاد هم با وجود اینکه دولت رو در راستای اهداف انقلاب میدیدیم ولی نگاه آرمانی عدالتخواهان، این مجمع رو تبدیل کرد به تنها جریان حزب اللهی ای که منتقد دولت بود و بابت این کارمون تهمت های بسیاری شنیدیم...
در مورد حمایت های نادرست آقای آذین هم باید عرض کنیم که ما شاخه دانشجویی حزب ایشون نیستیم که جواب گوی اشتباهاتش باشیم...
ضمنا جهت اطلاعتون، مجمع تنها تشکلی بود که مخالفت خودش رو در قالب نامه ای صریح خطاب به آذین و نمایندگان اصولگرای مجلس در رابطه با قانون انتخاب بیان کرد.
اما یادمون باشه که تمام دولت های این مملکت چه اصولگرا و چه اصلاح طلب دارای نقاط قوت و نقاط ضعفی هستن...
"منافق گونه رفتار کردن" یعنی اینکه دیروز "مرگ بر اصلاح طلب و درود بر اصولگرا" سر بدیم و امروز برعکسش...حال اینکه ما گاهی آقای احمدی نژاد رو تحسین و گاهی نقد کردیم...همونطور که آقای روحانی رو گاهی تحسین و گاهی نقد می کنیم.
احمدی نژاد و روحانی هر دو فرزندان این مملکتن و برای سعادت این کشور زحمت کشیدن و خواهند کشید...حالا در برخی سیاست هاشون راه رو اشتباه میرن و ما باید نقد کنیم و واکنش نشون بدیم و گاهی هم درست میرن و طبیعتا باید حمایت کنیم.
و این نکته رو هم در آخر بگیم که اولا برای متهم کردن یک دولت، به حرف های کوچه بازاری اکتفا نکنید و تحقیق کنید تا مشخص بشه که آیا واقعا چنین چیزی هست یا نه.
و ضمنا خدمات آقای احمدی نژاد خارق العاده بود و ایشون زحمات بسیاری کشیدند و بسیاری از ارزش ها رو احیا کردند و البته نقاط ضعف و اشتباهاتی هم داشتند.
در مورد معاونت فرهنگی هم ما حرف زیاد داریم , معاونت و مجموعه فرهنگی همیشه به ما و اکثریت دانشجوها ظلم کرده و صداشون رو خفه کرده و ما هم در حد وسع و توانمون در مقابلش ایستادیم و سعی کردیم که ظلمی به دانشجو تحمیل نشه ولی متاسفانه نادیده گرفتن حقوق عموم و ظلم کردن به افرادی که هم حزبی نیستن توی این مملکت یه امر عادی شده و انشاءالله ریاست جدید تغییراتی می دن..

راستی در تمام این لحظاتی که شما از ما پرسیدید "کجا بودیم"، خودتون کجا بودید؟!شما که این چیز ها رو دیدید چرا کاری نکردید؟!

ضمنا اون بزرگان ما که از پست و مقام وامانده اند رو بی زحمت نام ببرید که ما هم بشناسیمشون.
ما قیم و پدر خوانده ای نداریم.
بزرگان ما
علی ست که تنها بود و هست...
حسین است که حرفهایش شنیده نشد...
منتقم آل الله است که منتظر قیام "کمی مرد" است ولی روزگار پر از نامرد است
خمینی ست که کلامش مانیفست ماست و خامنه ای ست که کلامش هدایت گر ماست...

در رزومه ی عدالت خواهان شما زمانی رو میبینید که یک تحصن چند هزار نفری در مقابل قوه ی قضاییه (در زمان ریاست آقای شاهرودی) برپا کردیم...در زمان ریاست شخصی که روحانی بود و از علما محسوب میشد و توسط شخص رهبری منصوب شده بود ولی ما سکوت نکردیم و با همه ی هشدارهایی که از طرف خیلی ها به مجمع داده شد این تجمع برگزار شد.
ما مثل جریان های سیاسی نیستیم که با تغییر دولت دچار تذلزل و بحران بشیم..
فرمانده ما هنوز فرمانده کل قواست .و دولتها و احزاب هم پست سربازی این انقلاب را از ما نمیتوانند بگیرند .. پس نگران چیزی جز دینمان نیستیم

با این همه، قصورات وجود داشته و خواهد داشت...چرا که پتانسیل و انرژی هر مجموعه ای محدوده و بازخواست کردن ما برای تمام مشکلات دانشگاه، شهر، کشور و جهان صرفا یک مقوله ی طنزه...
البته شاد کردن مومن ثواب زیادی داره...
خدا خیرتون بده.
یاور رهبر میگه
جمعه 2 آبان 1393 07:35 ب.ظ
منظورازپدرخوانده اقای هاشمی است نکنه مجمع باعقایدایشون موافقه
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : مثل سال گذشته تمام تلاشتون رو بکنید...
شاید بتونید تخریب کنید...
ما به معاد ایمان داریم...شما چطور؟؟؟
اشکان
جمعه 2 آبان 1393 07:23 ب.ظ
فقط نظرات موافق خودتون رو منتشر می کنید عجب عدالتی
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : تمام نظرات منتشر می شود به جز نظراتی که محتوای خلاف شرع دارند.
دانشجو
جمعه 2 آبان 1393 06:40 ب.ظ
با عرض سلام
با خواندن این نامه بسیار متاسف شدم از جنبشی که نام ان عدالتخواه است.
بنده از بسیاری از فعالیت ها و مشکلات جنبش شما در ترم های قبل آگاهی دارم اما این هجمه سنگین شما به رئیس سابق دانشگاه به طور قطع ناعادلانه است
نمی دانم به چه علت این جملات طنزآمیز را نوشته اید، اگر محیط دانشگاه ما خشکه مقدس بود ما شاهد بسیاری از بی حرمتی ها در محیط دانشگاه نبودیم که از جمله آن جشن هایی است که هر ساله در دانشگاه برای ائمه معصومین برگذار میشود در حالی که این جشن ها نه تنها هیچ محتوایی نداشته بلکه فقط به یک کنسرت موسیقی شباهت دارند. و شما افراد جنبش به اصطلاح عدالتخواه هیچ گاه حاظر نشدید به صحنه آمده وجشنی را که در شان ائمه هست برگذار کنید .
ای کاش مجموعه دغدغه مند شما به جای بحث ها و جنجال های بی فایده در محیط فرهنگی به یکسری ضوابط احترام گذاشته و با صبر و تامل وارد صحنه عمل می شدید.

کاش همه ما از شهدای گمناممان بیاموزیم که کار کردن برای اسلام و انقلاب نیاز به جار زدن ندارد بلکه باید اهل عمل بود.
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : سلام علیکم

جهت گیری این نقد (دردنامه) به سمت ریاست سابق نیست بلکه صرفا بحث وضعیت فرهنگی رو داره مطرح میکنه...
کیه که از زحمات جناب دکتر رنجبر بی خبر باشه و بخواد اون همه مجاهدت ایشون رو زیر سوال ببره؟!
البته ما موظف بودیم که از زحمات ایشون به طور علنی تشکر کنیم ولی کوتاهی کردیم و انشاالله جبران می کنیم..اما در دوران ایشون نقطه ی سیاهی وجود داره و اون هم خفقانیه که برخی از زیر دستان ایشون ایجاد کرده بودن و البته یقین داریم که خود جناب دکتر از این وضعیت ناراضی بودند و مخالف اون دیکتاتوری در حوزه ی فرهنگ بودن و حتی بارها اعتراض کرده بودن.
در مورد محیط دانشگاه هم باید "خشک مقدسی" رو تعریف کنید...تعریف شما با ما زمین و آسمون فاصله داره....
حالا بماند که حتی با تعاریف شما هم اثبات این وضعیت کار دشواری نیست...
جناب دکتر رنجبر انسان متدین و روشنفکری بودن اما رفتارهایی از زیر دستانشون(ولو بدون اطلاع ایشون) سر می زد که حقیقتا مایع شرمساری بود.ما در واقع اون عملکرد زیر دستها رو زدیم و خصوصا نگرانی خودمون رو از وضعیت فرهنگی دانشگاه بیان کردیم.
هم دانشگاهی عزیز...خشک مقدسی پیرامون چهار تار موی یک دختر مسلمان تعریف نمیشه بلکه پیرامون سیاست های کلی دانشگاه در حوزه ی فرهنگه.
خشک مقدسی یعنی اینکه اون آقایون به جز نشریات همفکر و همسوشون ، تمام نشریات دیگه (نشریاتی که نقاد بودند)رو در طول این چند سال بلوکه کردن...خفه کردن افکار و اندیشه های متفاوت در فضای علمی، خشک مقدسیه.
حذف بودجه های فعالین فرهنگی که هم فکر اون آقایون نبودن و سرازیر کردن اون پول ها به مجموعه های معدودی که از نظر فکری با مسئولین همخوانی داشتند، خشک مقدسی بود...
مسائل بسیاره و ما قصد بیان کردن برخی از زوایای پنهان دوران گذشته رو نداریم اما "نقد"، حق مسلم انسان هاست.
در رابطه با بحث ورود مجمع به عملگی و بارکشی باید عرض کنیم که دانشجو عمله نیست...دانشجو صرفا باید به رفتار مسئولین جهت بده و تاثیر خودش رو روی سیاست گذاری ها بذاره و نه اینکه خودش باربری کنه...اگر دانشجو تمرکز خودش رو روی باربری و عملگی بذاره یقینا از وظیفه ی اصلی خودش غافل خواهد شد...دانشجو باید دیده بان باشه.باید انذار دهنده و هشدار دهنده باشه...اگر وارد عملگی بشید یقینا از دیده بانی غافل خواهید شد.
و این سوال باقی میمونه که مگر در برنامه هایی که بچه حزب الهی ها تا الان انجام دادن ما کاری از پیش بردیم؟!در این برنامه ها هم هیچ کاری از پیش نرفت و صرفا گزارش کارهایی پر شد و بودجه ی اون مجموعه ها افزایش پیدا کرد...ولاغیر

در آخر باید عرض کنیم که رسالت مجاهدین امروز با رسالت مجاهدین دیروز متفاوته...
امروز گمنام بودن، عافیت طلبیست...
امروز گمنامی، مصونیت طلبیه...
چرا که اگر آدم در مجاهدت امروز، گمنام باشه دیگه نه به حراست می کشنش و نه در کمیته ی انضباطی حکم می خوره و نه در نهاد های امنیتی بازجویی میشه...
در مجاهدت امروز باید سینه سپر کرد و فحش و ناسزا شنید...
امروز بچه حزب الهی ها بخاطر امر به معروف و نهی از منکر به زندان اوین میرن و اسمشون توی تمام مملکت می پیچه و برای خدا آبروشون رو میدن ولی باز هم از مجاهدت خودشون دست بر نمیدارن...
و شما دارید از گمنامی حرف می زنید!!!فکر نمیکنید در مجاهدت چند دهه ی پیش گیر کرده اید و قدرت شناخت مجاهدت امروز رو ندارید و زمین گیر شدید؟!
گمنامی برای مجاهدین نسل ما، نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــگ است.


افتخار مجاهدین نسل ما، نه گمنامی، بلکه بدنامیست.
امروز باید با آبروهایمان جهاد کنیم.
کانون
جمعه 2 آبان 1393 04:16 ب.ظ
age migoftin ma ham bahatun hamrah mishodim
ertebatetun ba ma kheyli zaife
age ertebatetun ro ba ma bishtar konid mitunim ba hamdige ghavitar asar bezarim
akhe aksare kanoon ha va anjomanha ham az vaziate sabegh narazi boodan...sale ghabl ham hamamoon mikhastim estefa bedim vali goftan miferestanemoon komite enzebatyo vase hamin bache ha tarsidan ama alan mitunim hamrahetun konim
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : متشکر...
انشاالله در آینده همکاری خواهیم داشت و البته بحث این همکاری ها از سال پیش مطرحه اما هنوز که گامی برداشته نشده...امیدواریم اگه ما در ارتباط گیری کوتاهی میکنیم اینو به حساب مشغله ها بذارید و شما گام موثری بردارید.
ما هم مشتاقیم و سعی میکنیم این همکاری رو شکل بدیم.
علی
جمعه 2 آبان 1393 01:36 ق.ظ
سلام
متن بیانیتون بد نبود ولی ای کاش شما که اینقدردم از عدالت وشجاعت میزنید احترام رو نگه میداشتید،درسته که ما ترم جدیدیم وهنوززیاد با مسولین آشنا نیستیم ولی احترام هر شخصی واجبه بی احترامی به افراد دور از شخصیت یک مجمع به این اسم زیباست.
اگه نامه سرگشاده است پس ترس نام نبردن از چیست؟؟(یجوری میگفتید که ما هم بفهمیم)
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : سلام علیکم
لطفا مصداق بی احترامی رو بفرمایید.


اما علت اینکه نام شخصی رو نبردیم اینه که اولا بردن نام به معنای ریختن آبروی اشخاصه و دوما هدف ما از نوشتن این نامه ی سرگشاده، عقده گشایی نسبت به اشخاص نیست بلکه هدف تغییر فضای خفقانیه که در دانشگاه وجود داشته...ما در این بیانیه صرفا به دنبال اصلاح فضای دانشگاه بودیم و نه چیز دیگه.
البته بیان درد هایی که به پیکره ی دانشجویی وارد شد، مد نظر بوده اما باز هم سعی کردیم از این مقوله فراتر نریم.(و البته در این رابطه هم فقط حرف های مختصری زدیم)
ضمنا شما اول میفرمایید که چرا ما به اشخاص بی احترامی کردیم و در آخر میگید که چرا ما اسم نبردیم!!!بالاخره شما دوست دارید آبروی اشخاص حفظ بشه یا ریخته بشه؟!


موفق باشید
اشکان
پنجشنبه 1 آبان 1393 04:48 ب.ظ
شما هم مثل کاندیدهای ریاست جمهوری سال92 که از وضع جامعه در دولت قبل سیاه نمایی میکردند از دوران ریاست سابق سیاه نمایی کاملی کردید. صراحت همیشه جواب نمیده
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : سیاه نمایی؟!
لطفا مصادیق این سیاه نمایی رو بفرمایید و از اینکه بدون سند حرف بزنید بپرهیزید و ذهن مخاطب رو به بازی نگیرید.


در رابطه با صراحت هم حق با شماست...صراحت همیشه جواب نمیده...اونی که همیشه جواب میده،پاچه خواریه!!!
اما ما پاچه خوار نیستیم، انقلابی هستیم و صریح و صادقانه حرف می زنیم.
و دقت داشته باشید که ما مامور به وظیفه ایم و نه نتیجه.
یاور رهبر میگه
پنجشنبه 1 آبان 1393 10:07 ق.ظ
احسنت خیلی خوب بودچون میگید ترسی ازحرف زدن ندارید کاش به اون قسمت ازحرفای پروفسورکه در مورد پدرخوانده گفتن هم نقدداشتیدومیپرسیدیدکه ازکدم تفکرایشون میخان استفاده کنن
پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : راجع به پدر خوانده بیشتر توضیح بدید لطفا...


ضمنا مجمع علاقه ای به تفتیش عقاید آدم ها ندارد.
مهدی
چهارشنبه 30 مهر 1393 09:09 ب.ظ
س.
باید زودتر میزدید .و اسم دکتر هم میزدید.گه همه بدونن مشکل همه کیه .

پاسخ روابط عمومی دفتر مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان : سلام...
مشکل همه؟!
حتی شیطان هم طرفدارهای خودش رو داره دوست عزیز پس مطمئن باشید ایشون هم هرچقدر بد بوده باشه اما طرفدارهایی هم داره چونکه منافع بعضی ها در گرو بودن همین آقا بود و حالا که ایشون رفتن بعضی ها باید سماق بمکن!!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.